+90 544 298 47 90
info@mesebilisim.com
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik SMD KOD

SMD Kod


Elektronik

Smd kod karşılıkları; Günümüz elektronik teknolojisinde Smd devre elemanları bol miktarda kullanılmaktadır. Devre elemanlarının sürekli küçülerek daha hızlı ve mini yapıya girmesine ‘Yüzey Montaj Teknolojisi’ (Surface Mount Technology) denir. İmalattan bakım, servis ve onarım süreçlerinde Smd devre elemanları sürekli karşımıza çıkmaktadır. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik ROMMAP

Rommap

Elektronik

Akıllı telefonlar için custom ve fabrika rom arşivi. Mobil cihazların performans sorunları hepimiz tarafından bilinmektedir. Üreticilerin eklediği bir o kadar gereksiz uygulama sayesinde cihazlar zamanla şişmekte ve verimsiz hale gelmektedir. Üreticilerin cihazları satışa sunduktan 1 veya 2 sene sonrasında yeni güncelleme yayınlamamaları da ayrı bir problemdir. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Testions

Testions

Yazilim Testi

5 saniye testinin yapılabildiği bir platformdur. Android, iOS, Windows Phone gibi mobil platformlar ile web projesi ve web sitelerinin kullanılabilirlik testlerini yapıyoruz. Testions proje sahiplerine tester sunmak amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Devre Tasarımı

Proteus PCB

Mekatronik

Baskı devre çizim için kullandığımız araçlar Kicad, Eagle, CircuitMaker ve Pcbweb türü araçlardır. Şirketimiz bünyesinde geliştirilen PCB Dizayn işlemleri açık kaynak yazılımlar veya web araçları ile gerçekleştirilmektedir.  Proteus yazılımı Labcenter Electronics firmasının tescilli ürünüdür

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Django

Django

Django, Python Programlama Dili için hazırlanmış ve BSD lisansı ile lisanslanmış yüksek seviyeli bir web çatısıdır. Basit kurulumu ve kullanımı, detaylı hata raporu sayfaları ve sunduğu yeni arayüz kodlama yöntemleriyle diğer sunucu yazılımı ve çatılardan kendini ayırmaktadır. Vikipedi

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Testpy

Testpy

Yazilim Testi

Projenizi gönderin, gerçek yazılımcılar test etsin…

Testpy.com, bilişim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum ve kişiler ile kod geliştiren programcı, developer, analist ve proje yöneticilerini bir araya getiren, test yöntemlerini gerçekleştiren, raporlama imkanı sunan test ağı projesidir.

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik IoThook

IOT Dashboard


Yazilim

Iot Dashboard Nedir?

Banana Pi, NanoPC, Intel Edison, Parallella, Raspberry Pi gibi tek kart bilgisayarlarda çalışan Python/Django REST framework ile geliştirilmiş Web Api servisidir. IOT cihazlar ile iletişime geçerek Web Api sayesinde GET, POST, PUT ve DELETE işlemlerini kolayca yapabilmek için

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Python2Sites

Python2Sites

Yazilim

Açık kaynak olarak geliştirdiğimiz, Türkiyede ve dünyada Python programlama dili kullanılarak geliştirilmiş projelerin yer aldığı dizin hizmetidir. Kayıtlı 57 web projesi ile gelişimine devam etmektedir.

Devamını oku