+90 544 298 47 90
info@mesebilisim.com
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik SMD KOD

SMD Kod


Elektronik

Smd kod karşılıkları; Günümüz elektronik teknolojisinde Smd devre elemanları bol miktarda kullanılmaktadır. Devre elemanlarının sürekli küçülerek daha hızlı ve mini yapıya girmesine ‘Yüzey Montaj Teknolojisi’ (Surface Mount Technology) denir. İmalattan bakım, servis ve onarım süreçlerinde Smd devre elemanları sürekli karşımıza çıkmaktadır. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik ROMMAP

Rommap

Elektronik

Akıllı telefonlar için custom ve fabrika rom arşivi. Mobil cihazların performans sorunları hepimiz tarafından bilinmektedir. Üreticilerin eklediği bir o kadar gereksiz uygulama sayesinde cihazlar zamanla şişmekte ve verimsiz hale gelmektedir. Üreticilerin cihazları satışa sunduktan 1 veya 2 sene sonrasında yeni güncelleme yayınlamamaları da ayrı bir problemdir. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Raspberry Pi

Raspberry Pi

Elektronik

Raspberry Pi logosunu böğürtlenden almıştır ve Raspberry Pi Vakfı tarafından gelişimi sağlanmaktadır. Raspberry Pi bir kredi kartı büyüklüğünde ve linux üzerinde koşturan mini bir PC dir. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik PCB

PCB

Mekatronik

Pcb tasarım ve üretimi.

Pcb üretimi, prototip kart ihtiyacı, adetli ürün (1, 10, 20,…) gibi ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. İster layout dosyalarını kendiniz çizin isterseniz biz çizelim pcb kartlarınızı sorunsuz olarak üretiyoruz. 5×5, 10×10, 20×20 ve diğer boyutlar için fiyat isteyiniz.  

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Testions

Testions

Yazilim Testi

5 saniye testinin yapılabildiği bir platformdur. Android, iOS, Windows Phone gibi mobil platformlar ile web projesi ve web sitelerinin kullanılabilirlik testlerini yapıyoruz. Testions proje sahiplerine tester sunmak amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Devre Tasarımı

Donanım Testi

Donanim Testi

Donanım test laboratuvarımız ile çeşitli ekran ölçülerinde ve çeşitli işletim sistemlerinde çalışan donanım testlerinizi gerçekleştiriyoruz. Yazılım test, mobil test, android test, ios test, windows phone test ve diğer platformlar için donanım desteği hizmetleri üretiyoruz. 

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Devre Tasarımı

Proteus PCB

Mekatronik

Baskı devre çizim için kullandığımız araçlar Kicad, Eagle, CircuitMaker ve Pcbweb türü araçlardır. Şirketimiz bünyesinde geliştirilen PCB Dizayn işlemleri açık kaynak yazılımlar veya web araçları ile gerçekleştirilmektedir.  Proteus yazılımı Labcenter Electronics firmasının tescilli ürünüdür

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Django

Django

Django, Python Programlama Dili için hazırlanmış ve BSD lisansı ile lisanslanmış yüksek seviyeli bir web çatısıdır. Basit kurulumu ve kullanımı, detaylı hata raporu sayfaları ve sunduğu yeni arayüz kodlama yöntemleriyle diğer sunucu yazılımı ve çatılardan kendini ayırmaktadır. Vikipedi

Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Testpy

Testpy

Yazilim Testi

Projenizi gönderin, gerçek yazılımcılar test etsin…

Testpy.com, bilişim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum ve kişiler ile kod geliştiren programcı, developer, analist ve proje yöneticilerini bir araya getiren, test yöntemlerini gerçekleştiren, raporlama imkanı sunan test ağı projesidir.

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik IoThook

IOT Dashboard


Yazilim

Iot Dashboard Nedir?

Banana Pi, NanoPC, Intel Edison, Parallella, Raspberry Pi gibi tek kart bilgisayarlarda çalışan Python/Django REST framework ile geliştirilmiş Web Api servisidir. IOT cihazlar ile iletişime geçerek Web Api sayesinde GET, POST, PUT ve DELETE işlemlerini kolayca yapabilmek için

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Python2Sites

Python2Sites

Yazilim

Açık kaynak olarak geliştirdiğimiz, Türkiyede ve dünyada Python programlama dili kullanılarak geliştirilmiş projelerin yer aldığı dizin hizmetidir. Kayıtlı 57 web projesi ile gelişimine devam etmektedir.

Devamını oku
Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Elektronik

ManisaOtomasyon.com


Elektronik

Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesindeki Teknokent de faaliyet gösteren Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Eğitim İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Web, Android, iOS, Windows, Gömülü Sistemler, Arduino ve Raspberry pi gibi sistem programlama konularında hizmet vermekteyiz.

Devamını oku
IoT Dashboard

Poslite Plaka Okuma Sistemi

Yazilim

POSLite Plaka okuma sistemi araç plakalarının okunarak kayıt altına alınması için geliştirilmiştir. Okunan plaka ve araç resmi plakalar isimli klasöre kaydedilir. Sitelerde ve otoparklarda kullanım için uygundur. 

Meşe Bilişim

PM Banka

Yazilim

ONLINE HESAP EKSTRESI TAKİP YAZILIMI

PM distribütörleri için geliştirdiğimiz PM-Banka yazılımı ile direkt olarak Banka Ekstrelerinin aktarılması hizmeti sunulmaktadır.


Devamını oku
IoT Dashboard

PM Bayi BA/BS Yazılımı

Yazilim

SATIŞ TEMSİLCİSİ VE BAYİLER İÇİN

Masaüstü web tarayıcı ve iPAD cihazındaki web tarayıcılar ile kullanılabilen BAYİ BA/BS uygulaması CARİ ve FATURA takibi için geliştirilmiştir. ÜLKER ENTEGRASYONU İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ!

IoT Dashboard

PM Sipariş Aktarım, Cari ve Sevkiyat Kontrol Yazılımı


Yazilim

PM-ENTEGRE ÇÖZÜMLERI: Otonom fatura ve tahsilat aktarimi ile müşterilerin cari hareketlerini tek tuş ile hazirliyoruz. sahadaki çalişanin geçmiş fatura ve tahsilatlarini görmesini sağlayip bayi ile mutabakatsizlik durumunda gerekli bilgilere aninda ulaşmasini, istenildiği taktirde geçmişe dönük tahsilat makbuzu basimini sağlayarak tüm sorunlari ortadan kaldiriyoruz.

IoT Dashboard

Üsküdar Methodanket

Yazilim

Method Anket firması ile çözüm ortağı olarak beraber geliştirdiğimiz Üsküdar Belediyesi Anket raporlama projesi.

Denekler ile Anketörler tarafından gerçekleştirilen anketler raporlama aracımız ile belediyeye sunulmaktadır. Proje Django framework kullanılarak geliştirilmiştir.

Web adres : http://uskudar.methodanket.net/

OEE

Resmi İstatistik Portalı


Yazilim

Resmi İstatistik Programı (RİP), resmi istatistiklerin üretimine ve yayımına ilişkin temel ilkeler ile standartları belirlemek, ulusal ve  uluslararası düzeyde ihtiyaç duyulan alanlarda güncel, güvenilir, zamanlı, şeffaf ve tarafsız veri üretilmesini sağlamak amacıyla 5429 sayılı Türkiye İstatistik Kanunu’na dayanılarak beşer yıllık dönemler için hazırlanmaktadır. 

Proje Cygnus Bilgi Teknolojileri ile beraber çözüm ortağı olarak TÜİK için Django framework kullanılarak geliştirilmiştir.

Web adresi : RESMİ iSTATİSTİK PORTALI http://resmiistatistik.gov.tr/

Dino Teknoloji

Dino Teknoloji


Yazilim

Manisa da Endüstriyel Otomasyon ve Robotik sistemler üzerine projeler gerçekleştiren DİNO TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ nin kurumsal web sitesi geliştirilmiştir. 

Dino Teknoloji Manisanın robotik ve otomasyon teknolojileri üreten Ar-Ge şirketidir.

Proje Django framework ile geliştirilmiştir. 

Web adresi : https://dinoteknoloji.com

Odoo

Odoo Kurulum ve Eğitim

Yazilim

ODOO, bir şirket için en iyi yönetim yazılımıdır.
Milyonlarca mutlu kullanıcı, entegre uygulamalarımızla daha verimli çalışır. Her ihtiyaca, tek yazılım konseptiyle Açık Kaynak olarak geliştirilmiştir.

Devamını oku
Meşe Bilişim Termal Kamera

Termal Kamera Bakım ve Onarım


Elektronik

Doğadaki her cisim bir enerji yayar. Çıplak gözle görülemeyen bu enerjiyi Termal Kameralar ile ısı olarak görürüz. Bu cisimlerin ısıları farklı dalga boylarında uzaklığa ve cismin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. 

Devamını oku
Meşe Bilişim 3dBulut

Sipariş Otomasyonu Ürün Yönetim Sistemi

Sipariş Otomasyonu Ürün Yönetim Sistemi

Otomasyon Projemiz ile paketlenmiş ürünlerin el değmeden otomatik olarak hazırlanması sağlanmıştır. Endüstriyel Projelerinizde beraber çalışalım. Şirketinizi Endüstri 4.0 a taşıyalım.

Robotik, Görüntü işleme, Mekatronik, Elektronik, Yazılım, Üretim, Sipariş ve Otomasyon projelerinizde beraber çalışalım. Dino Teknoloji ailesi olarak projelerinizde çalışmaktan memnuniyet duyarız.

Meşe Bilişim 3dBulut

Baskı 3D

3d

3D Printerların kullanım alanlarının artması ile 3 boyutlu baskı her alanda ihtiyaç olmuştur. 3D yazıcılar ile baskı almak isteyenlere baski3d.com üzerinden modellerini üretip gönderiyoruz. 3 Boyutlu modelin fiyat hesaplaması için curaengine kullanılmaktadır. Hacim ve baskı süresi göz önüne alınarak hesaplama yapılır.

Online 3d baskı teklifi almak için baski3d.com u ziyaret edebilirsiniz.

Meşe Bilişim 3dBulut

3D Bulut

3d

3D Bulut Projesi 3 boyutlu baskı hizmeti ve 3 boyutlu yazıcı satış platformudur. 3DBulut Market ile 3d yazı yedek parçaları, cnc yedek parçaları ve filament satışı gerçekleştiriyoruz. 

3B yazıcı baskısı almak için .stl dosyasını 3dbulut.com model yükle sayfasından modelinizi yükleyebilirsiniz.

Devamını oku
Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Fultek Kontrol Sistemleri Sistem Entagratörü


Otomasyon

Fultek Kontrol Sistemleri Manisa Sistem Entagratörü Meşe Bilişim firmasıdır.

Faaliyete başladığımız 2015 yılından beri Yazılım, Elektronik ve Otomasyon projelerinde görev alıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projeler arasında en önemlisi Sipariş Otomasyonu projesi idi. Bu proje ile otomasyon sistemlerine, plc lere ve pinomatik sistemlere dair yeteneklerimizi geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını oku
Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Enigma Energy Saver


Elektronik

Enerjinin Dijital Ortamda İzlenmesi /Takip Edilmesi ve Optimizasyonu

Fabrikalardaki ve işyerlerindeki makinelerin enerji verimliliğinin izlenmesi, ne kadar üretim yaptığı, RIO ölçümlerinin yapılması amacıyla geliştirilmiştir. 

Meşe Bilişim PCB Üretim

Pratik PCB

Elektronik

PratikPCB.com projesi prototip baskı devre kartı imalatı yapmak amacıyla oluşturulmuştur. Profesyonel veya hobi amaçlı PCB kazıma, maskeleme işlemleri yapmaktadır. Manisada PCB imalatı yapan pratikpcb.com İzmir, İstanbul ve Ankarada hizmet vermektedir.

Devamını oku
Meşe Bilişim Yapay Zeka

Vintel Yapay Zeka Destekli İş Güvenliği Uzmanı

Yazilim

Vintel Yapay Zeka Destekli İş Güvenliği Uzmanı işyeri, fabrika, imalathane ve diğer üretim tesislerinde görev alan Yapay Zeka Iş Güvenliği Uzmanı yazılımıdır. Ar-Ge çalışması Manisa Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Meşe Bilişim firmasında devam etmektedir.

Meşe Bilişim Robotik

Manisa Mekatronik

Mekatronik

Manisa Mekatronik Robotik, Otomasyon ve Mekatronik alanlarında projeler üretmektedir. Vizyonu; Robotik, Yapay Zeka, Endüstri 4.0, Mekanik, Pnömatik, Elektronik ve PLC projeleri geliştirmek, karmaşık otomasyon sistemlerinin çalıştırılması ve mevcut hazır dökümanları kullanma ve dökümantasyonlar geliştirmektir.

Meşe Bilişim CNC Verimlilik

CNC Makinaları Verimlilik Yazılımı

Otomasyon

CNC Makinaları Verimlilik Yazılımı ile fabrikanızdaki işletmenizdeki CNC Makinalarının verimliliğini hesap edebilirsiniz. CNC Verimlilik yazılımı ile cnc nin gün içerisinde kaç saat durduğunu, kaç saat çalıştığını ve kaç saat arıza durumunda kaldığını ölçebilirsiniz. Ölçemediğin şeyi değerlendiremezsin. Yazılım ve Donanım Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknokent de geliştirilmiştir. Yerli

Devamını oku
Meşe Bilişim Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm


Elektronik

Dijital dönüşüm, toplumsal ve sektörel ihtiyaçlara dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm bulmanın ve buna bağlı olarak iş akışlarının ve kültürün gelişmesi ve değişmesi sürecini tanımlayan bir kavramdır. Vikipedi

Dijital Dönüşüm projelerinizi Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik ile IoTHook altyapısı ile yapalım.

Teklif almak için iletişime geçiniz.

Etiketler: digital transformation, Dijital Dönüşüm

Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Enna

Elektronik

Nesnelerin interneti alanında görev almak için geliştirildi. Zor şartlarda kesintisiz görev yapmak için tasarlandı. Data analiz ve data loglama için uygundur.

Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Esense

Yazilim

Android, iOS ve Windows platformlarında çalışarak Enna ile konuşmak için tasarlandı, emek yoğun kodlama yapılarak geliştirildi. Tablet ve Telefon kullanımına uygundur.

Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Enna-AW Sensör Takip Cihazı Wi-Fi

Elektronik

Sıcaklık ve Nem sensöründen gelen verilerin okunarak internet ortamındaki bulut veri alanı IoThook a verileri gönderir. Çalışabilmesi için 5V yeterlidir. Cihaz ilk çalıştırıldığında Wifi kurulumu gerçekleştirilerek ağa bağlantı sağlanır. Verilerin takibi web sayfası ve mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir.

MikrodenetleyiciESP-12
Jenerasyon2
Versiyon1.0 v3
Ağırlık~45 gr.

Meşe Bilişim PLC, Otomasyon, IoT

Enna-OW Sensör Takip Cihazı Wi-Fi

Elektronik

Sensörlerden gelen verileri toplamak için geliştirilen Enna-OW IoTdashboard yazılımı ile çalışan yüksek verimlilikte veri toplama sistemidir. Android, Lubuntu, Debian, Raspbian işletim sistemlerinde çalışabilen Enna-OW Linux tabanlı mini pc cihazıdır.

İşlemciH2 Quad-core Cortex-A7 H.265/HEVC 1080P.
Ram256MB/512MB DDR3
İşletim sistemiAndroid, Lubuntu, Debian, Raspbian
Ağırlık~45 gr.

Meşe Bilişim Otomasyon

Poslite Plaka Okuma Sistemi

Yazilim

POSLite Plaka okuma sistemi araç plakalarının okunarak kayıt altına alınması için geliştirilmiştir. Okunan plaka ve araç fotoğrafı plakalar isimli klasöre kaydedilir. Sitelerde ve otoparklarda kullanım için uygundur. 

Devamını oku
Meşe Bilişim Robotik

PM Bayi BA/BS

Yazilim

SATIŞ TEMSİLCİSİ VE BAYİLER İÇİN; Masaüstü web tarayıcı ve iPAD cihazındaki web tarayıcılar ile kullanılabilen BAYİ BA/BS uygulaması CARİ ve FATURA takibi için geliştirilmiştir.

Meşe Bilişim Robotik

PM Sipariş Aktarım, Cari ve Sevkiyat Kontrol Yazılımı

Yazilim

PM-ENTEGRE ÇÖZÜMLERI: Otonom fatura ve tahsilat aktarimi ile müşterilerin cari hareketlerini tek tuş ile hazirliyoruz. sahadaki çalişanin geçmiş fatura ve tahsilatlarini görmesini sağlayip bayi ile mutabakatsizlik durumunda gerekli bilgilere aninda ulaşmasini, istenildiği taktirde geçmişe dönük tahsilat makbuzu basimini sağlayarak tüm sorunlari ortadan kaldiriyoruz.
 

Meşe Bilişim Jeneratör İzleme Cihazı

Jeneratör Takip Cihazı

Elektronik

Jeneratör Nedir?: Jeneratörler, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren elektrik makinalarıdır. Jeneratörler stator ve rotor olmak üzere iki ana kısımdan oluşurlar. Jeneratörlerin özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

Devamını oku
Meşe Bilişim IoT

Kurumsal Web Site

Yazilim

Web site adresleri, markaların online ortamdaki kartvizitleridir. Web siteniz ise firma ve markaya ait ürün ve hizmetlerinizi sergilediğiniz, kurumsal değerlerinizi ifade eden online mağazanızdır.

Kurumsal Web Site Hizmeti en uygun fiyatlar ile Meşe Bilişimde.

Meşe Bilişim IoT

Iothook

Yazilim

Endüstri 4.0 teknolojisinde verilerin güvenli bir şekilde kaydedilmesi ve analiz edilmesi gerekmektedir. Iothook makinalarınız arası iletişim kurmanızı sağlar ve elde edilen verilerin anlamdırılması için size yardımcı olur.

Projenin detayları için sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

https://iothook.com/en/
Odoo

Odoo ERP Kurulum Eğitim

Yazilim

ODOO Açık Kaynaklı ERP yazılımıdır. Modülleri devreye alarak CRM olarakda çalışır.

Odoo’da yapılan kullanım kolaylığı iyileştirmeleri, tam entegre olan uygulamalarımızın tümüne otomatik olarak yansır.

Devamını oku
Meşe Bilişim IoT

Meşe Bilişim Sipariş Hazırlama Otomasyonu

Mekatronik

Sizin için Endüstriyel Teknolojiler Üretiyoruz
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezinde bulunan Meşe Bilişim Yazılım Mekatronik Eğitim İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Endüstriyel Otomasyon, Yazılım, Elektronik ve Mekatronik konularında faaliyet göstermektedir.

Devamını oku
Meşe Bilişim

E-Ticaret

Yazilim

Meşe Bilişim E-ticaret, ERP ve CRM yazılımları geliştiren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Ar-Ge firmasıdır. E-ticaret plarformu demo sayfasına 3D Market adresinden ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret plarformu fiyat almak için satis@mesebilisim.com adresine iş yeri bilgilerinizi mail olarak gönderebilirsiniz.

Meşe Bilişim Robotik

Vintel Yapay Zeka İş Güvenliği Uzmanı

Yazilim

    Vintel Yapay Zeka Destekli İş Güvenliği Uzmanı atölye, işyeri, fabrika, imalathane, okul, spor tesisi ve diğer üretim tesislerinde görev alan Yapay Zeka Iş Güvenliği Uzmanı yazılımıdır. Ar-Ge çalışması Manisa Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Meşe Bilişim firmasında devam etmektedir. 

Devamını oku
Meşe Bilişim PCB Üretim

Gömülü Sistem

Elektronik

Şirketimiz Gömülü Sistemler için elektronik baskı devre kartı tasarımı ve Gömülü Sistem yazılımı, Gömülü yazılım işletim sistemi geliştirmektedir. C/C++ ile yazılım geliştirme tecrübesine sahibiz. 
STM32, ATMEGA, ESP32, ESP8266 mikrodenetleyicileri tecrübesine sahibiz.

Devamını oku
Meşe BilişimUHF RFID Depo Yönetimi

UHF RFID Depo Ürün Takip Sistemi

Elektronik

UHF RFID Depo Ürün Takip Sistemi ile depoya giren ve depodan çıkan ürünler aynı anda sayılmaktadır. Ürün tanımlama için çalışma masasında masa tipi UHF RFID Okuyucu/Yazıcı ile yapılmaktadır. UHF RFID sistemler toplu halde ürün girişi ve çıkışı işlemlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Çalışma alan mesafesi 25m ye kadar çıkabilmektedir.

Devamını oku